Analiza cen Bitcoinów: Kluczowa bitwa ponad 9000 dolarów – Oto dobre i złe wieści

Jak dotąd ten weekend nie był najlepszy dla ceny Bitcoin. Podstawowa krypto waluta odnotowała swój najniższy poziom w ciągu ostatnich 30 dni.

Handlując za $9800 zaledwie sześć dni temu, Bitcoin Billionaire spadł od wczoraj do prawie $8800 na większości wiodących giełd.

The Good and The Bad News
W momencie pisania tych wierszy, Bitcoin handluje około $9K, głównie poniżej niego. Z technicznego punktu widzenia, silny poziom wsparcia, który się załamał od razu staje się ogromnym poziomem oporu.

Jak widać na poniższym 4-godzinnym wykresie, kiedy Bitcoin złamał krytyczną niebieską linię trendu wzrostowego jako wsparcie, teraz testuje go ponownie jako opór i, jak można się spodziewać, jest to łatwa walka o BTC.

Jeśli Bitcoin zawodzi tutaj i nie może odzyskać posiadania powyżej $9K, możemy spodziewać się dalszego spadku do nowych miesięcznych niżów. Z drugiej strony, jak wspomniano tu wczoraj i wiele razy wcześniej, poziom wsparcia poziomego 8900 – 9000$ jest kluczowy dla byków w krótkim okresie czasu.

Z technicznego punktu widzenia oscylator Stochastic RSI jest na poziomie wyprzedanym zarówno na wykresie 4-godzinnym, jak i dziennym. Może to dać trochę paliwa do korekty. Kolejnym sygnałem do obserwacji jest wolumen obrotu.

Pomimo ostatnich dni spadku, w ciągu ostatnich kilku dni obserwujemy ścieżkę spadku wolumenu handlu.

Może to być również znak, że liczba sprzedających maleje, a Bitcoin jest ustawiony na korektę. Innym znakiem byka może być niedźwiedzie otoczenie w krypto-tweeterze, które zazwyczaj kończy się w odwrotny sposób (kapitulacja).

Na poziomie Makro, wykres tygodniowy również konsoliduje się w punkt decyzyjny, a tygodniowe zamknięcie poniżej $9300 – $9400 wzmocni niedźwiedzie na następny krótki okres.

Kluczowe poziomy wsparcia i oporu

Bitcoin testuje teraz ponownie 9000 dolarów, ale tym razem jako opór. W przypadku, gdy zepsuje on wsparcie 8900 – 9000 dolarów, to wczorajszy niski poziom 8800 dolarów jest ostatnią szansą przed dalszym pogrążeniem się w połowie – 8000 dolarów, jeśli nie nawet kolejną kroplą.

Poniżej $8800, następne wsparcie wynosi $8650. Dalszy spadek wynosi około $8300 – $8400, co obejmuje również znaczące 200 i 100 dni przesunięcia średnich linii (zaznaczone jasno-zielone i białe na poniższym wykresie dziennym).

Ta ostatnia zawiera również długoterminową żółtą linię trendu wzrostowego, jak widać na wykresie dziennym.

Od góry, pierwszy znaczący obszar oporu wynosi obecnie około 9200 dolarów. Powyżej znajduje się 9300 dolarów (czwartkowa wysoka), a następnie 50-dniowa średnia krocząca linia (różowa linia), która wynosi około 9400 dolarów.

Całkowity limit rynkowy: 255,7 mld dolarów

Bitcoin Market Cap: 166,2 mld USD

Wskaźnik dominacji BTC: 65.0%